Najnovšie články z Top hotelierstva nájdete na Tophoreca.sk

facebooktwitinstagram

shop

Bad Ragaz - oáza harmónie

Grand Resort Bad Ragaz je považovaný za jedno z najlepších európskych centier liečebnej rehabilitácie, kde sa dá dosiahnuť absolútna harmónia tela, mysle a duše v zmysle holistickej filozofie.
Stredisko tvoria dva päťhviezdičkové hotely, osem reštaurácií, šesť barov, kúpele 36.5° Wellbeing & Thermal Spa, dve golfové ihriská, biznis centrum Kursaal a kasíno. Rekreačné stredisko dopĺňa medzinárodne preslávené zariadenie Medical Health Center, ktoré poskytuje preventívnu starostlivosť a rehabilitáciu na najvyššej úrovni, rovnako ako Swiss Olympic Medical Center, ktoré využívajú i špičkoví športovci.

 

Tamina Therme – fascinujúci svet vody a sáun
oaza2Fanúšikovia spa majú na ploche 7 300 m2  toľko možností, že môžu stráviť celé hodiny relaxáciou svojho tela i mysle. Základom procedúr i zdrojom uvoľnenia a zotavenia je v tejto jedinečnej oáze harmonie a pohybu termálna voda. Liečivá voda s teplotou 36.5°C je tu dávkovaná na základe siedmich holistických súvislostí: energia a uzemnenie, rytmus a tok, čistota a priezračnosť, uvoľnenie a rovnováha, inšpirácia a vitalita, krása a starostlivosť, fitnes a tréning. Aj v štýlovom vnútornom bazéne (34°C) plávajú hostia vo vode z termálneho prameňa, ktorej liečivé vlastnosti potvrdil už Paracelsus. Plavecký bazén (28°C) a záhradný bazén (27°C) dopĺňajú vodný svet a sú otvorené od mája do októbra. V rozľahlom komplexe sáun sa môžu hostia vyhriať vo fínskej či soľnej saune, v parných kúpeľoch a sanáriu a potom sa ochladiť napríklad v ľadovej jaskyni. Relaxačná miestnosť s vodnými posteľami a salónik v zimnej záhrade ponúkajú nerušený oddych.  Príjemné rastlinné parné kúpele sú vyhľadávané nielen kvôli pozitívnemu vplyvu na organizmus, ale aj pre atraktívnu výzdobu Swarovského kryštálmi doplnenú dômyselným osvetlením. Tieto priestory sú prvé svojho druhu na svete.

 

Jedinečné procedúry
oaza4
Atraktivitu welness a spa zázemia zvyšuje päť relaxačných miestností v ázijsko-havajskom štýle. V nich a v ďaľších trinástich luxusných masážnych miestnostiach si hostia môžu vybrať z blahodárnych a účinných liečebných postupov, vďaka ktorým sa stredisko teší mimoriadne dobrej povesti už niekoľko desaťročí. Rovnako ako parné kúpele, ktoré sú vyzdobené Swarovského kryštálmi, nezažije nikde inde na svete Sekvojový obrad. Ten využíva holistické spojenie „energia a uzemnenie“. Začína meditatívnymi dychovými cvičeniami,  pokračuje Kneippovým kúpeľom a reflexnou masážou chodidiel a vrcholí  zábalom celého tela využívajúc teplý olej s rastlinným výťažkom zo sekvojí. Obrovské americké stromy, ktoré dali menu celej procedúre tu rastú hneď za dverami v kúpeľnom parku. Ďalšie holistické spojenie „rytmus a tok“ využíva najnovšia procedúra Vodná cesta. Spievajúce nádoby v kombinácii s teplou liečivou termálnou vodou sú zdrojom rytmu a prúdenia, ktoré majú  naladiť telo i myseľ na rovnakú frekvenciu a eliminovať fyzické a emocionálne napätie i bolesť.

 

Tento článok si môžete prečítať celý v najnovšom vydaní Top hotelierstvo 2014.

logo1logo2logo3